8 Filtr stawowy BIOKLAR

0,00 zł
Brutto

Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 8 000 litrów. Filtry z serii BIOklar zapewniają kompletną, bardzo efektywną filtrację.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady zwrotu

BIOklar 8
filtr do stawów


Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 8 000 litrów. Filtry z serii BIOklar zapewniają kompletną, bardzo efektywną filtrację. 
Wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego, charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją.
Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb.

W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych.
Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny, filtr dzieli się na 2 połączone szeregowo komory.


 


Działanie filtra mozna zobaczyć na filmie: *Mata japońska za dopłatą.

Dane techniczne:  

Wejście: ø 25/32/40 mm, wyjście: ø 110 mm 
Odstojniki z zaworami spustowymi: ø 50 mm
Zalecana wydajność pompy: ok. 2 000 L/h; 
na przykład Pompa EP 3500 
Wymiary: 80x65x65(H) cm 
Przeznaczony do:
- stawów bez ryb o pojemności do 16 000 litrów
- stawów z rybami o pojemności do 8 000 litrów
- stawów z karpiami koi o pojemności do 6 000 litrów


Kolor: antracytowy, lub czarny

Materiały filtracyjne: 

I Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.
II Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock

Drugi moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.
Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 2 zaworów pod każdym z 2 modułów, tam bowiem sedymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.

F122