8 Filtr stawowy BIOklar move

0,00 zł
Brutto

BIOklar move 8 to profesjonalny filtr mechaniczno-biologiczny przeznaczony do użytku w zbiornikach wodnych z rybami o pojemności ok.8 000l.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady zwrotu

BIOklar move 8

system filtracyjny do statwów o pojemności 8 000l
 

BIOklar move 8 to profesjonalny filtr mechaniczno-biologiczny przeznaczony do użytku w zbiornikach wodnych z rybami o pojemności ok.8 000l. Wykonany został z bardzo wytrzymałego materiału jakim jest laminat poliestrowo-szklany. Użycie tego tworzywa gwarantuje długoletnią trwałość i bezproblemową eksploatację. Filtr tworzą cztery połączone szeregowo komory, w każdej z nich na kratce znajduje się wkład filtracyjny. Dolna część poszczególnych komór pełni funkcję odstojnika. Z każdego z nich możemy w łatwy sposób usunąć nagromadzone zanieczyszczenia poprzez otwarcie zaworów spustowych.  


W filtrach z serii move zastosowano innowacyjną technologię pływającego złoża tzw. moving bed, którą zastąpiono wkład aquarock stosowany we wcześniejszej wersji filtrów BIOklar.  Substrat filtracyjny jakiego użyto w tym celu to specjalne kształtki plastikowe tzw. Kaldnes o średnicy 11 mm, które dzięki swojemu ciężarowi właściwemu zbliżonemu do ciężaru wody swobodnie unoszą się. Charakteryzują się dużą powierzchnią biologicznie czynną, pozostają one w ciągłym ruchu. Dodatkowo komora ta jest stale nasycana tlenem za pomocą napowietrzacza podłączonego do pompy. Co za tym idzie nie tworzą się martwe strefy, a na kształtkach błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na statycznych mediach filtracyjnych.  Zapobiega to tworzeniu się stref beztlenowych i pozytywnie wpływa na powstawanie bakterii nitryfikacyjnych. Proces ten pozwala na utrzymanie biologicznej równowagi w stawie oraz sprawia, że woda w zbiorniku jest czysta i klarowna nawet przy dużej obsadzie ryb. 

Zasada działania filtra polega na przepływie wody ze stawu przez kolejne komory, trafiając zawsze najpierw do odstojnika, w którym wytrącają się większe zanieczyszcznia.  Z odstojników woda płynie ku górze przechodząc przez kolejne warstwy filtracyjne. 

Działanie filtra można zobaczyć na filmie:

Pierwsza komora wypełniona jest specjalnymi szczotkami podobnymi do tych, które służą do mycia butelek. Jest to etap filtracji mechanicznej, która pozbawia wodę największych zanieczyszczeń i zawiesiny.


Drugi etap filtracji stanowi przejście wody przez trzecią komorę  z substratem filtracyjnym Kaldnes, która spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Z ostatniej komory oczyszczona już woda trafia do stawu.
 

 

  • profesjonalny system filtracji move  z zastosowaniem pływajacego złoża
  • typ filtracji: biologiczno-mechaniczna 
  • 2-etapowy proces oczyszczania wody
  • wykonany z trwałego tworzywa
  • do łatwego usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń i czyszczenia filtra zastosowano odstojniki z zaworami spustowymi

      *Mata japońska za dopłatą. 

Dane techniczne: 

Materiał wykonania:  laminat poliestrowo-szklany
Ilość komór filtracyjnych: 2
Wejście: ø 25/32/40
Wyjście: ø 75 mm 
Zalecana wydajność pompy: ok. 2 000 l/h, na przykład Pompa EP 3500

Rozmiar zaworu w odstojnikach: Ø 50 mm do łatwego usuwania
nagromadzonych zanieczyszczeń i do czyszczenia filtra

Wymiary: 80 x 65 x 65 (H) cm
Przeznaczony do:
- stawów bez ryb o pojemności do 16 000 litrów
- stawów z rybami o pojemności do 8 000 litrów
- stawów z karpiami koi o pojemności do 6 000 litrów
Kolor: antracytowy

F146