15 Filtr stawowy BIObox

0,00 zł
Brutto

Profesjonalny, trzy komorowy filtr do stawów o pojemności do 15 000 litrów. Filtr BIObox 15 zapewnia kompletną, bardzo efektywną filtrację.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady zwrotu

BIObox 15


filtr do stawów


Profesjonalny, trzy komorowy filtr do stawów o pojemności do 15 000 litrów. Filtr BIObox 15 zapewnia kompletną, bardzo efektywną filtrację. 
Wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego, charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją.
Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb.
W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych.

W odróżnieniu od filtrów typu Bioklar, ten filtr charakteryzuje się prostopadłościennym kształtem i posiada dzieloną pokrywę nad każdą komorą zamocowaną na zawiasach.

 *Mata japońska za dopłatą. 

Dane techniczne:  

Wejście: ø 25/32/40mm, wyjście: ø 75 mm 
Zalecana wydajność pompy: ok. 4 000 L/h 
Wymiary: 120x65x65(H) cm 
Pojemność filtra: 250 l
Dostępne kolory: antracytowy
Przeznaczony do stawów o pojemności max. 15 000 LMateriały filtracyjne: 

I Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska* 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie.
Drugi moduł wypełniony jest albo dosyć grubą włókniną filtracyjną albo tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki)
- wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.
III Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock

- Trzeci moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 3 zaworów pod każdym z 3 modułów, tam bowiem sedymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.

F147